Dlaczego skup makulatury jest zerowy, skoro to cenny materiał ?

Gospodarka

Oddajcie makulaturę do miejsc gdzie ją zbierają, zamiast palić w domu i niszczyć powietrze, które przynosi więcej strat niż pożytku.

Skup makulatury, recykling.

Dużo się mówi na temat recyklingu, by wykorzystywać powtórnie dany materiał, a nie od razu wyrzucać. Skoro wszystko jest cennym materiałem np. papier bo można na różne sposoby go przerobić, to dlaczego skup jest praktycznie zerowy, w ten sposób ludzie będą palić papiery zamiast je odsprzedać na złomowisko. Gdyby był skup choć o parę groszy droższy to na pewno ludzie by oddawali makulaturę do skupu, zamiast się go pozbywać w zakazany sposób.

W szkołach dzieci zbierają makulaturę, ale i tak nie wszyscy biorą w tym udział, czyli zbieranie marne. Po co wycinać nie potrzebnie lasy, skoro można zużyty papier ponownie wykorzystać. I tak już mamy wystarczająco zniszczone i zaśmiecone środowisko, po co pogarszać jeszcze bardziej. 0.10 groszy za kilo skupu makulatury to trochę słabo, szkoda fatygi, nawet gdybym miała tonę to nie wiem czy by mi się opłacało zawozić i tracić paliwo, a jest u mnie sporo makulatury. Nie lubię wyrzucać czegoś co kiedyś może się komuś przydać, tak jak już wyżej wspomniana akcja w szkołach z makulaturą. To już nawet kilogram zakrętek jest więcej wart, a jest tak samo cenne jak makulatura.

Lasy to pochłaniacze dwutlenku węgla i nawilżają powietrze, a wycinając je na potęgę niszczymy atmosferę, a także nasze zdrowie, nie bez powodu powstał recykling. Niestety ludzi to nie rusza i zamiast w jakimś stopniu wykorzystać powtórnie to co się da, to całkowicie się tego pozbywają, co za tym idzie doszczętnie pozbywają się lasów. Makulaturę można ponownie wykorzystać, dlaczego nie potraficie oddać do skupu albo dać dzieciom do szkoły, bo przecież zbierają, wykorzystaj, nie wyrzucaj.

Nie wycinajcie nie potrzebnie lasów, dla Ciebie to tylko las, ale dla zwierząt, ptaków to coś więcej niż tylko drzewo, to ich dom, a ty go niszczysz. Niszczysz również dwutlenek węgla, który to drzewo wytwarza. Zamiast wykorzystać to co się da, to produkujemy nowe, i mamy jeszcze więcej śmieci po rowach, czy w lasach i robi się z tego śmietnik. Wyrzucanie makulatury to istne marnotrawstwo.

 

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina C.P.
Ewelina C.P.
5 lat temu

Moja mama zbiera wszelką makulaturę od sąsiadów, jak również od rodziny do pudeł w piwnicy. Gdy uzbiera odpowiednią ilość, przyjeżdża do niej zaprzyjaźniony Pan i tę makulaturę zabiera. Mama dostaje za to pieniądze, które przeznacza na wyprawkę dla klasy mojej siostry. Moją mamę to nic nie kosztuje, a daje wiele pożytku. Niestety takich ludzi jest wciąż za mało. Wolimy to wyrzucić lub spalić, niż sprzedać i zarobić.

gabi
gabi
5 lat temu

Ja też się nad tym zastanawiałam. Mam mnóstwo makulatury, rzec by można że od szkoły podstawowej i zawalają moje poddasze a szkoda mi wyrzucić czy spalić te książki i zeszyty