Wnuk byłego Prezydenta uciekł z miejsca wypadku

KRONIKA POLICYJNA

Mężczyzna uciekł z miejsca kolizji, prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających

W Gdańsku doszło do kolizji z udziałem 21 letniego Dominika W. Nie oficjalnie mówi się, że to wnuk byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy.

21 latek spowodował kolizję, prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających – na miejscu zdarzenia pobrano mu krew do analizy. Chłopak spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

W niedzielę na gdańskiej Oruni doszło do kolizji z udziałem 21 latka. Z zeznań świadków wynika jakoby mężczyzna miał ignorować sygnalizacje świetlną oraz znaki drogowe. Jego jazda miała przypominać slalom oraz stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Świadkowie natychmiast poinformowali służby mundurowe. Niestety po dotarciu na miejsce zdarzenia policja znalazła porzucony samochód. Kierowca prawdopodobnie zbiegł z miejsca zdarzenia, jednakże funkcjonariuszom udało się go złapać nieopodal miejsca zdarzenia. Jak podają funkcjonariusze, mężczyzna stawiał opór, był agresywny w stosunku do policjantów i nie chciał wykonywać ich poleceń. Konieczne było zastosowanie wobec mężczyzny środków przymusu bezpośredniego.

Funkcjonariusze podejrzewali że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, niestety próby zbadania go alkomatem nie przyniosły rezultatu, ponieważ mężczyzna nie chciał zgodzić się na takowe badania. Policja zaprowadziła go więc do najbliższej placówki zdrowia na pobranie krwi. Badania mają wykazać czy w krwi mężczyzny znajdowały się jakieś substancje odurzające. Ponadto agresywny mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

21 letni mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie prawdopodobnie zostaną mu postawione zarzuty kierowaniem pojazdem bez uprawnień a także stwarzania zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo jeżeli badania toksykologiczne wykażą, że w momencie zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających, zostaną mu postawione dodatkowe zarzuty.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna a także kara pozbawienia wolności do lat 2. Jak wynika z ujawnionych informacji, zatrzymany 21 latek to wnuk byłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Wałęsy. Przypomnijmy również, że wobec mężczyzny toczony jest proces o naruszenie nietykalności cielesnej kobiety. Ten wybryk może wpłynąć na zaostrzenie kary wobec mężczyzny.

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments