Poczta kurier Aleksandrów Łódzki zamów online

Łódzkie

Z powodu wysokiego rytmu życia i większej popularności płatności online, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty kuszą nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Tuszyn zamów online jest naprawdę proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Tuszyn zamów online

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas a także swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności należy zrobić zamówienie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie poczekać aż Poczta kurier Tuszyn zamów online pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas paczkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na przekazaniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej moment dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków miesięcznie warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tak wielu pakunków z pewnością zauważymy też korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu a także wymagało od nas siły, szczególnie jeślipaczki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest mniejsza niż opłata za każdą z nich osobno. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni nadawać duże ilości paczek warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy produkt który musimy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i sporo waży? Ekonomicznym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od wysłania normalnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek i umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na wymiary paczki musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania ładunku.

Należy pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki i wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety mogą zmienić swoją wagę pod wpływem wody, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej masy paczki. Wybierając paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie może zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Jeśli okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania paczki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Tuszyn zamów online chce żeby wszystkie paczki były transportowane z troską, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się przewracać lub zostać przygnieciona przez inne opakowania.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Tuszyn zamów online odbierając paczkę musi też ten dokument otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Tuszyn zamów online .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Jak oceniasz