ziemia na sprzedaż

Ziemia w Gdynia sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w okolicę staje się w rodzimym kraju coraz dużo powszechne, chociaż jednocześnie warto jest posiadać na obserwacji to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, które w ubiegłych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając to na okresy. Niektóre biedniejsze, z problemami finansowymi, szybko pozbywały się części nie widząc na ostatnie, jakie budżety będą przechodziły w przyszłości. A jednak podłoga jest coraz bardziej istotna, chociażby w tych pozornie mniej atrakcyjnych miejscach.

Ziemia w Łeba sprzedam

 

Jak to się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na dziury było dopiero pustym hasłem. Potem coraz dużo proste stawało się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło spróbować tej rzeczy turystyki. Okazało się po latach, że dla stronie z nich działalność agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub dawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy specjalnie na ostatnim zastosowała tak zwana (była teraz) „nomenklatura” i grupę z obecnych ról do dziś posiada wielohektarowe gospodarstwa wiążąc się w prawdziwej wadze na hodowli bydła. Mienie takich areałów okazało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grup Europejskiej z czym dokładnie mieszają się do ostatniej pory niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem rozpoczęły się cieszyć działki nad jeziorami, mimo tego, że należą do najbliższych. Mówi to przede wszystkim Wielkich Jezior Mazurskich oraz ich najulubieńszych okolic.

Zaś w centrum

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na placach podmiejskich. Otoczenia miast rozpoczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań postępujących w ogromnych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem rozpoczęły się cieszyć wolne nieruchomości w strefach ekonomicznych, co się i wiąże z pomocami podatkowymi.

W centrach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce wykorzystuje się każdy skrawek gruntu. To powoduje nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W ubiegłych dekadach niektóre z nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments