Budowa wizerunku restauracji przez aranżację wnętrza

Budowa wizerunku restauracji przez aranżację wnętrza

Polecne i promocje poradniki

Na to, jak postrzegana jest restauracja przez jej gości, wpływa szereg czynników. To nie tylko jakość serwowanych dań, ale również jej aranżacja!

Budowa wizerunku restauracji przez aranżację wnętrza

W Polce działają tysiące restauracji. Jednak tylko niektóre mogą poszczycić się bardzo dobrymi opiniami od swoich gości. Wynikają one przede wszystkim z jakości serwowanych dań, ale warto wskazać, że nie są one jedynym czynnikiem determinującym powodzenie w branży restauracyjnej. Nie bez znaczenia pozostaje również aranżacja wnętrza lokalu, która, niestety, często jest traktowana po macoszemu.

Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych, mebli oraz dekoracji, a także właściwego oświetlenia jest w stanie dać wyjątkowe rezultaty i sprawić, że dany lokal natychmiast będzie postrzegany jako bardziej szykowny, elegancki, prestiżowy, a tym samym będzie przyciągał jeszcze więcej gości. O czym warto pamiętać podczas doboru właściwego umeblowania restauracji?

Jak wybrać najlepsze meble restauracyjne?

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę mebli restauracyjnych. Są one zarówno oferowane jako gotowe, jak również projektowane i produkowane na indywidualne zamówienie przez specjalizujące się w tym firmy.

Meble restauracyjne powinny być nie tylko estetyczne, aby tworzyć przyjemną dla oka kompozycję z wykończeniem wnętrza, ale równie nie można zapominać o tym, aby były funkcjonalne, wytrzymałe oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Styl mebli restauracyjnych dobierany jest do stylu wnętrza. Tradycyjne restauracje, o stylu rustykalnym czy skandynawskim, najczęściej wyposażane są w meble z naturalnego drewna. Wnętrza o stylu przemysłowym – industrialnym świetnie prezentują się w towarzystwie mebli wykonanych z metalu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również meble z tworzyw sztucznych – wyprodukowane z nich krzesła i stoły kapitalnie sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych.

Sama estetyka to jednak nie wszystko. Należy zwrócić uwagę również na to, jak meble są wykonane i jakie mają funkcje – czy są solidne, czy można je łatwo zmyć albo wyprać ich tapicerki w razie zaplamienia, czy istnieje możliwość ich sztaplowania, czyli układania jeden na drugim, aby zaoszczędzić miejsce.

Błędy popełniane przy aranżacji wnętrza restauracji

Przy aranżacji restauracji może pojawić się wiele błędów, które wpływają potem negatywnie na wizerunek lokalu. Czego należy się wystrzegać?

Przede wszystkim warto postawić na wysoką jakość. Niskiej jakości meble, które będą intensywnie użytkowane, szybko przestaną wyglądać atrakcyjnie. Podniszczone meble automatycznie obniżają atrakcyjność lokalu. Co więcej, mogą także stanowić zagrożenie dla jego gości. Właśnie dlatego lepiej zdecydować się na wyższej klasy umeblowanie, które będzie pozytywnie świadczyło o restauracji jako o miejscu, które także dba o bezpieczeństwo swoich gości.

Nie można zapominać również o tym, że dobre meble restauracyjne to takie, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów – drewno naturalne z pewnością będzie lepszym wyborem niż tanie meble z płyty meblowej, która także jest podatna na szybkie zużycie. Drewno jest materiałem prestiżowym, który pomimo swojej wysokiej ceny jest bardzo dobrym wyborem do eleganckich lokali gastronomicznych.

Również jednym z problemów w aranżacji restauracji jest wykorzystanie zbyt dużej liczby mebli w jednym pomieszczeniu. Gdy przeszkadzają one w swobodnym przemieszczaniu się pomiędzy stolikami, wtedy goście również nie będą zadowoleni. Rozwiązaniem jest zmiana ustawienia mebli lub zredukowanie liczby stolików.

Przy doborze mebli do restauracji warto także unikać jasnych kolorów tapicerek. Chociaż wyglądają elegancko, to jednak są trudne do utrzymania w czystości. Rozwiązaniem w sytuacji, w której restauratorowi zależy na jasnych tapicerkach, jest zastosowanie specjalnych, zdejmowanych pokrowców, które są łatwe w praniu.

W razie problemów z aranżacją restauracji zawsze można poprosić również o pomoc doświadczonych projektantów wnętrz. Dzięki temu można jeszcze łatwiej osiągnąć zamierzony cel związany z budową wizerunku lokalu przez jego odpowiednią aranżację.

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli restauracyjnych firmą Stolbar.

 

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments