Igłowa czy mikroigłowa – jaki rodzaj mezoterapii wybrać?

Igłowa czy mikroigłowa – jaki rodzaj mezoterapii wybrać?

Polecne i promocje poradniki
Mezoterapia to metoda stosowana zarówno w dermatologii, jak i medycynie estetycznej. W ostatnich latach stała się jedną z najpopularniejszych kuracji, po które sięgają klienci salonów urody. Warto jednak pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach dostępne są różne rodzaje mezoterapii, m.in. igłowa oraz mikroigłowa. Na czym polegają wspomniane zabiegi i jakie są wskazania do ich przeprowadzenia?

Igłowa czy mikroigłowa – jaki rodzaj mezoterapii wybrać?

Głównym celem mezoterapii, bez względu na rodzaj takiej terapii, jest dostarczenie składników aktywnych do głębszych warstw skóry. Mogą to być preparaty zawierające różnorodne substancje – zarówno o działaniu regenerującym, jak i odżywczym, leczniczym czy nawilżającym. To zresztą jedna z największych zalet omawianej kuracji. Mezoterapię igłową czy mikroigłową, m.in. za sprawą szerokiego wyboru kosmetyków ze składnikami aktywnymi, można dostosować do indywidualnych potrzeb osoby, która zgłosi się do gabinetu medycyny estetycznej.

Wprowadzenie preparatu przy użyciu igły i strzykawki

Na czym polega mezoterapia igłowa? W czasie tego zabiegu preparat ze składnikami aktywnymi jest wprowadzany najczęściej do skóry właściwej lub tkanki podskórnej – za pomocą sterylnej igły i strzykawki. Głębokość nakłuć będzie oczywiście zależna przede wszystkim od tego, w jakim celu przeprowadzana jest ta kuracja. Przykładowo: w mezoterapii igłowej, która ma służyć zredukowaniu komórek tłuszczowych, nakłucia są wykonywane na głębokości 1-4 mm, w odstępach 5 mm.

Igłowa czy mikroigłowa – jaki rodzaj mezoterapii wybrać?

Nie jest to, rzecz jasna, jedyne zastosowanie tego zabiegu. Sprawdza się on bowiem zarówno w terapiach powstrzymujących procesy starzenia skóry, jak i kuracjach odżywiających, ujędrniających i nawilżających. Ponadto, mezoterapię igłową wykorzystuje się nawet w walce z łysieniem, rozstępami czy cellulitem. Nic więc dziwnego, że akurat ten zabieg jest tak chętnie wybierany przez osoby, które zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej z różnymi problemami skóry oraz niedoskonałościami ciała. Warto też podkreślić, iż bezpośrednio przed mezoterapią igłową można wykonać znieczulenie miejscowe, które zmniejsza ewentualny dyskomfort związany z nakłuciami. Najczęściej używa się do tego maści z lidokainą.

Mikronakłucia w obszarze zabiegowym

W przypadku mezoterapii mikroigłowej, do przeprowadzenia zabiegu używa się unikalnej technologii, która pozwala na wykonanie mikronakłuć w partii ciała poddawanej kuracji. Specjalistyczne urządzenie zapewnia głębokie wprowadzenie substancji ze składnikami aktywnymi, z pominięciem naturalnej bariery naskórka. Takie działanie sprawia, że podczas jednego zabiegu skóra wchłania nawet do 90% preparatu kosmetycznego. W rezultacie, efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Co więcej, już same mikronakłucia mają korzystny wpływ na obszar zabiegowy. Stymulują one bowiem receptory skóry do wzmożonych procesów regeneracyjnych.

Igłowa czy mikroigłowa – jaki rodzaj mezoterapii wybrać?

Podobnie jak przy mezoterapii igłowej, mikroigłowa odmiana tej kuracji może zostać dopasowana do indywidualnego problemu. Tutaj również do wyboru są różne preparaty ze składnikami aktywnymi. Przykładowo: na uzyskanie głębokiego efektu liftingu pozwala zastosowanie ampułki z kwasem hialuronowym. W tym przypadku warto jednak polegać na wiedzy i doświadczeniu kosmetologa. Osoba wykonująca zabieg zaproponuje program terapii, który będzie dostosowany do redukowanych problemów skórnych.

Czym się kierować przy wyborze kuracji?

Trudno jednoznacznie wskazać, który rodzaj mezoterapii jest lepszy. Wszystko zależy od tego, jakiego typu niedoskonałości mają zostać zredukowane w ramach kuracji gabinetowej. Ponadto, w przypadku obydwu zabiegów warto najpierw zapoznać się zarówno z zaleceniami przed oraz po, jak i przeciwwskazaniami. Przykładowo: mezoterapii mikroigłowej nie należy wykonywać przy ujemnej temperaturze powietrza. Ale z drugiej strony, ten rodzaj „odżywczego nakłuwania” można z powodzeniem połączyć z innymi zabiegami w gabinecie, m.in. fotoodmładzaniem lub karboksyterapią. Innymi słowy, mezoterapię mikroigłową da się zastosować jako jeden z elementów terapii łączonej, której celem będzie np. ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Z kolei igłowa odmiana tego zabiegu sprawdza się znakomicie m.in. w walce z łysieniem oraz przy redukowaniu miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Informacje o różnych rodzajach mezoterapii udostępnił gabinet medycyny estetycznej Qclinique.

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments