Kredyt konsolidacyjny informacje oraz wskazówki dla osób

poradniki

O kredytach konsolidacyjnych dla osób chcących znaleźć informacje oraz dla wszystkich,którzy chcą sobie przypomnieć kilka kwestii,wymogów lub innych zawartych w artykule treści jak najbardziej przydatnych

Kredyt konsolidacyjny: Dobra opcja dla tych,którzy mają dużo zobowiązań. Mogą wiele rat połączyć w jedną i często bardzo niską. Dużo ludzi robi w ten sposób a odsetek zadowolonych jest dość duży zatem taka forma cieszy się sporym zainteresowaniem i powodzeniem. Klientami są najczęściej osoby „wygodne” którym nie chcę się wykonywać dużo zleceń przelewów i wolą robić jeden a porządnie. No i są tacy, którzy kierują się oszczędnościami,dlatego też dużo banków obniża sumę opłat zachęcając tym samym do skorzystania z oferty.

Czy warto skorzystać: Oczywiście, jeśli mamy tylko taką możliwość. To bardzo opłacalne i jak wyżej napisane wygodne.

Który bank się tym zajmuję: Niemal każdy. Można iść i zapytać o ofertę bądź,też sami się kontaktują mailowo lub telefonicznie i wtedy można wyrazić zgodę, umówić się na spotkanie,podpisać umowę i gotowe. Przeważnie płacimy tą samą sumę co pierwotnie na zobowiązaniu, taki sam okres lub nawet mniejszy. Wszystko zależy od obecnej propozycji.

Jednak aby nie skupiać się jedynie na jednej ofercie,można się rozejrzeć po wielu bankach czy instytucjach i porównać ich propozycję,oraz wybrać tą,która nam najbardziej odpowiada. Wtedy mamy pewność,że dokonaliśmy dobrego wyboru. W celu uzyskania szczegółowych informacji warto poszukać na stronach bankowych lub wprost wpisać w wyszukiwarce daną frazę. Ogłoszenia w internecie:z takich,też można skorzystać,ale muszą być, to sprawdzone firmy finansowe a nie,te pierwsze lepsze. W sieci krąży dużo pogłosek o tym,że jeżeli ma się kredyt na przykład w Mbanku, to nie skonsolidujemy go z BGŻ, oczywiście może coś takiego wystąpić,ale w większości jest to nieprawda.

 Co jest potrzebne: Raczej obowiązują te same zasady co przy zaciąganiu zwykłej pożyczki,kredytu itd. Wszystko może być uproszczone lub zaostrzone,ale w większości tak jest,że musimy przedstawić zaświadczenie o zarobkach, dowód osobisty a oni weryfikują jak.każdego innego.

Dlaczego? Dlatego,że muszą mieć pewność, że spłacimy,bo.niby jaka pewność,że przestaliśmy być płynni finansowo choćby miesiąc temu? I muszą się upewnić. Tak,jak napisane wcześniej,trzeba samemu zapytać o szczegóły i warunki,bo my też musimy mieć pewność,że to dobre rozwiązanie a nie kolejny „nóż w plecy”. Warto wspomnieć,że dużo ludzi myli pojęcia kredytu konsolidacyjnego z hipotecznym a to zupełnie inne rodzaje. Ten drugi,to bierze się na kupno mieszkania,więc nie mylmy jednego z drugim..

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments