'Nie ma seksu bez lateksu' to już przeszłość - zalety prezerwatyw nielateksowych

’Nie ma seksu bez lateksu’ to już przeszłość – zalety prezerwatyw nielateksowych

poradniki

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się prezerwatywy nielateksowe, zachwalane przez producentów jako świetna alternatywa dla kondomów wykonanych z lateksu, w porównaniu z którymi mają w mniejszym stopniu ograniczać naturalne doznania przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości ochrony przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Czym charakteryzują się prezerwatywy nielateksowe i jak zapewnienia producentów mają się do rzeczywistości? Ten artykuł na pewno pomoże Wam znaleźć odpowiedzi na te pytania!

 

Większa satysfakcja z seksu

Materiał, z którego najczęściej wykonane są prezerwatywy to poliizopren. W porównaniu do lateksu jest on cieńszy, ale charakteryzuje się równą wytrzymałością. Z perspektywy zbliżeń seksualnych oznacza to, że leżąc na członku w mniejszym stopniu niż lateks oddziela go od wnętrza waginy, o które penis ociera się w trakcie stosunku. W związku z tym mężczyzna podczas zbliżenia odczuć naturalne ciepło wewnątrz pochwy, co sprawia że doznania stają się intensywniejsze. Wniosek jest jasny – prezerwatywy nielateksowe to rzeczywiście większa przyjemność z seksu i osoby, które wcześniej narzekały na prezerwatywy ograniczające seksualne wrażenia z prezerwatyw nielateksowych mogą być bardzo zadowolone.

Jeśli chodzi o przyjemność ze stosunku, warto zwrócić uwagę również na fakt, iż prezerwatywy nielateksowe pozwalają na użyciu wielu różnych rodzajów nawilżaczy, w tym np. olejków, w przeciwieństwie do lateksowych, z którymi można było używać tylko lubrykantów na bazie wody. Dzięki temu nowemu rodzajowi prezerwatyw można więc wypróbować wiele interesujących typów nawilżaczy, dzięki którym można uzyskać bardzo interesujące doznania.

Przyjemność, ale co z bezpieczeństwem?

Większa satysfakcja ze stosunku to jedna rzecz, ale osoby korzystające z prezerwatyw zwracają uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo. Jednak jak już zostało wspomniane powyżej, poliizopren wytrzymałością lateksowi w niczym nie ustępuje. Co więcej, jak wszystkie inne prezerwatywy, tak również i nielateksowe poddawane są gruntownym testom elektronicznym. Prezerwatywy nielateksowe produkowane są przez firmy, które tworzą również lateksowe kondomy. Jeżeli więc mieliśmy swoją ulubioną markę wytwarzającą prezerwatywy, możemy stwierdzić, iż produkowanym przez nie kondomom nielateksowym również możemy zaufać.

Nielateksowe kondomy mogą być dla niektórych osób nawet bezpieczniejsze od lateksowych. Wiele osób nie może bowiem korzystać z tych drugich ze względu na uczulenie na lateks. Na pewno więc doceniają one pojawienie się na rynku prezerwatyw nielateksowych, które ułatwiają im uprawianie bezpiecznego seksu.

Poliizopren przyszłością prezerwatyw

Prezerwatywy nielateksowe stają się coraz popularniejszą opcją przede wszystkim ze względu na możliwość uzyskania bardzo dobrego kompromisu między bardzo przyjemnymi wrażeniami w trakcie stosunku a bezpieczeństwem. Mogą być nieco droższe od lateksowych odpowiedników, jednak ze względu na oferowane przez nie korzyści naprawdę warto dopłacić tę złotówkę lub dwie!

W przygotowaniu artykułu pomogła strona: www.świat-prezerwatyw.pl

 

 

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments