Osoba ta nie zawsze jest mile widziana na sali dla chorych w szpitalu. O kim mowa ? Przeczytajcie koniecznie.

poradniki

Duszpasterze pracują w szpitalach, odprawiają msze czy spowiadają pacjentów, czasami nawet przypomina o porannej modlitwie. Jednak na niektórych oddziałach szpitalnych pacjentki nie lubią, jak duszpasterz pojawia się na horyzoncie.

Nic dziwnego, gdyż w pewnym szpitalu ksiądz pacjentce powiedział bardzo nie przyjemne słowa. W większości przypadków nikomu ksiądz nie przeszkadza jeśli się pojawia na oddziale. Lecz w niektórych przypadkach, jest niezbyt mile widziany. Sytuacja dotyczy jednej kobiety.

Działo się to bowiem na sali poporodowej. W pewnym momencie, gdy kobieta była już po porodzie na sali pojawił się ksiądz, który nazwał ją  morderczynią. Urodziła dziecko przedwcześnie, poród był wywołany z powodu wad śmiertelnych dziecka. Z pewnością było to ogromne przeżycie dla kobiety. Każda kobieta, która nosi dziecko w swoim łonie pragnie, aby było zdrowe. Kocha je od momentu poczęcia. Lecz w tym przypadku dziecko było chore, a duszpasterz w okropny sposób ja potraktował.

Jak opisuje kobieta, była w okropnym stanie psychicznym, czuła się bardzo źle. A duszpasterz przyszedł tak po prostu i powiedział przy wszystkich, że zabiła swoje dziecko. Te słowa strasznie przybiły niedoszłą matkę. Ponadto były również inne sytuacje, w których ksiądz ochrzcił dziecko po porodzie, mimo to, że matka nie chciała tego, bo nie była chrześcijanką. Jednak wbrew jej woli, ksiądz ochrzcił dziecko. Matka komentując to zachowanie, stwierdza, że żyje w kraju katolickim i jak się okazuje chrzczą dzieci w szpitalu nawet wbrew woli rodziców.

Następny przypadek z księdzem to spowiedź kobiety podczas porodu. Mimo to, że podczas trwania bóli przedporodowych i w samym trakcie porodu, kobieta przechodzi straszne bóle, mimo tego ksiądz uparł się, aby kobieta się wyspowiadała. Inna kobieta również opowiadała, jak jej mama leżała w szpitalu chora na nowotwór.

Wiedziała w jakim jest stanie, że jest źle, lecz nie do końca była świadoma o zbliżającym się końcu. Ksiądz wszedł na salę chorych, lecz nikt nie prosił go, aby przychodził do chorej. Przy wszystkich pacjentach powiedział, iż przyszedł  z ostatnim namaszczeniem. Jak opowiada córka starszej pani – ” Moja mama pożegnała się z kościołem wiele lat temu, a on nie proszony przyszedł i w dodatku zafundował mamie traumę w ostatnich chwilach życia”. Jak okazuje się, nie zawsze duszpasterz jest mile widziany przez pacjentów, a nawet czasami nie ma wyczucia w danych sytuacjach.

 

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

56 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
6 lat temu

Ludzie boją się i myślą, że jak przyjdzie do nich ksiądz w szpitalu to od razu umrą. Ja jestem za tym aby duszpasterze odwiedzali chorych w szpitalach…

Chris
Chris
6 lat temu

To jest jakiś absurd żeby chrzcić dziecko bez wiedzy rodziców! A jeśli Ci sobie tego nie życzą?! Jeśli najzwyczajniej w świecie są innej wiary?? Nie mam słów na takie zachowanie księdza..

Matti
Matti
6 lat temu

Kościół się boi, że wierni sami nie przyjdą, dlatego woli zaklepać sobie ich od razu po urodzeniu, żeby przypadkiem nie przeszli na inną wiarę. A nie daj boże na islam, albo coś w tym stylu.

Marta Wawa
Marta Wawa
6 lat temu

Brak słów! Jakby mi ksiądz ochrzcił synka bez mojej zgody i bez mojej wiedzy, to chyba bym wybuchła! Jak można decydować za kogoś w taki sposób?! A gdzie uroczystość w kościele, spotkanie z rodziną? Absurd!

Heniu
Heniu
6 lat temu

Nie powinni się czepiać, że im ochrzcił dzieci w szpitalu. Co z tego, że bez ich wiedzy.. Niech się cieszę, że za darmo mieli chrzest! Inni muszą płacić za to ciężkie pieniądze! Przynajmniej zaoszczędzili 🙂

Margolcia
Margolcia
6 lat temu

Ksiądz podczas porodu?! Kto go tam wpuścił?? W Poznaniu na porodówkę prawie nikt nie może wchodzić, a mój mąż musiał dokonać wpłaty w rejestracji, żeby móc mi towarzyszyć i być przy narodzinach naszego maleństwa!

Bernard
Bernard
6 lat temu

Jak ksiądz ot tak wszedł sobie na porodówkę w trakcie porodu to musiało mieć miejsce w jakiejś małej mieścinie, gdzie ksiądz jest wyrocznią, bo w dużych miasta są standardy i są miejsca w szpitalach, do których tak sobie wszyscy nie wejdą..

Madzia
Madzia
6 lat temu

Nigdy nie zapomnę, jak straciłam ciążę i musiałam być w szpitalu na specjalnym zabiegu, który odbywa się z użyciem tabletki poronnej,a po wszystkim wparował na salę ksiądz w celu spowiedzi i błogosławieństwa.. Chciałam zapytać, czy też mi się należy skoro dziecko i tak było bez ślubu i tego nie żałuję.. Chyba by się przewrócił..

Maja
Maja
6 lat temu

Mój tata też miał taką sytuację, że przed śmiercią ksiądz przyszedł z „ostatnim namaszczeniem” lub spowiedzią… Tata był wierzący, ale nie praktykujący. Oczywiście księdza nie wpuściłam w ogóle do taty, żeby się nie denerwował… To było dla mnie wstrząsające! Już nie chce myśleć co on by pomyślał jakby tego księdza zobaczył!

Jula z Katowic
Jula z Katowic
6 lat temu

Ksieża myślą ze mogą wszystko i czują się bezkarni, bo wiadomo nikt noc księdzu nie powie, oni o tym wiedzą, bo to w końcu osoba ducowna. Jednak w szpitalu równeiż uważam ze powinien chorych odwiedzac.

Karolina z Sochaczewa
Karolina z Sochaczewa
6 lat temu

Zachowanie kssiędza wobiec mniemanej kobiety na sali po przedwczesnym urodzeniu dziecka bylo nie do pomyslenia. Dopiero co utracila dziecko a ten z takim tekstem jej wypada.

Ewa z Poznania
Ewa z Poznania
6 lat temu

Znam parę przypadków, jak podczas całej akcji porodoewej księża spowiadają kobiety rodzące. One wówczas nie maja na nic sił a ci uparli się i gnębili kobiety….

Olka z Wrocławia
Olka z Wrocławia
6 lat temu
Reply to  Ewa z Poznania

Hehe dobre to jest, Nie wiem jak mozna w ogóle wpuszczać księży na takie sale. Tam powinien byc mąż przy kobiecie a nie duchowny chcący wyspowiadać rodzącą kobietę, śmieszne to jest

Daria Darłak
Daria Darłak
6 lat temu

Moja siostra jest pielegniarką na oddziale położniczym, i tam raz ksiądz najawił się na horyzoncie i mówił jednej pacjentce że modlitwa sprawi iż urodzi szybko i bez komplikacji, i kazal sie jej modlic

Lucyna z Wrocławia
Lucyna z Wrocławia
6 lat temu
Reply to  Daria Darłak

Niezłe sytuacje można spotkać z tego co widzę, modlitwa może i pomoże, sama się modlę w trudnych chwilach, ale podczas porodu kobieta na pewno nie ma ochoty się modlić.

Lila z Dulczy
Lila z Dulczy
6 lat temu

Ta kobieta chora dobrze zrobiła że księdza wyprosiła z sali, jak tam mógł wejść i ogłosić że idzie z ostatnim namaszczeniem. Wiadome że jak oststnie namaszczenie to znaczy że to już koniec.

ewcia z zabrza
ewcia z zabrza
6 lat temu
Reply to  Lila z Dulczy

aż ciarki mnie przeszły czytając o tym namaszczeniu. Swoją drogą to nie na miejscu się zachował księżulek w tej sytuacji :/. Nie powinien tak zrobić, co ta kobieta musiała czuć….

Maria Kozioł
Maria Kozioł
6 lat temu

Co oni wszyscy sobie myslą, nie wiedzą jaki to jest ból stracić dziecko a ten w taki sposób potraktował tą kobiete. Dziecka nie ma a ból ogromny pozostaje. Szok !

Dorota Baran
Dorota Baran
6 lat temu
Reply to  Maria Kozioł

Dokładnie sama straciłam dziecko i wiem jak to jest a jak by mi w takiej sytuacji wszedł na salę i tak powiedział to na prawdę nie wiem co bym zrobiła i co bym powiedziała .

Józef z Katowic
Józef z Katowic
6 lat temu

Z ty chrztem to na serio ksiądz pzresadził, jak tak można decydować, jesli była złożona deklaracja iż nie jest kobieta chrześcijanką. Nie do pomyślenia co oni wyprawiają !

Zuzka Urbin
Zuzka Urbin
6 lat temu

W dzisiejszych czasach ksiądz to raczej niezbyt dobrze kojarzy sie, nie dość że dużo się słyszy o księżach co mają dzieci to oni jeszcze potrafią w taki perfidny sposób zachowywać się

Ula z dębicy
Ula z dębicy
6 lat temu

Księża nie mają wstydu w niczym potrafia innych uczyć o lojalności, moralności a sami jak się zachowują, ilejest pedofili z udziałem księży. W boga wieżę ale w księży już nie…

kaska z gdzynii
kaska z gdzynii
6 lat temu

Można przecież się wyspowiadać wiadomw ale bez przesady żeby tak w czasie porodu, nie wiem jak tak można, no ale jak widać ksiądz wczuł się w rolę aż za bardzo 🙂

Helena z Grudziądza
Helena z Grudziądza
6 lat temu

To wcale nie jest śmieszne, możliwe że i tak było jak pani pisze, ale sama jest Pani kobietą i wie jeśli ma pani dzieci, że bóle porodowe są okropne i ostatnie czego się chce to….. spowiedzi

Jolka z Wrocławia
Jolka z Wrocławia
6 lat temu

Czemu nikt nie stanął po stronie tej kobiety, która własnie dopiero co straciła dziecko. I to w dodatku ksiądz potrafiła takie słowa wypowoedzieć w stronę tej biednej kobiety. Nie można tak

Ania z Podhala
Ania z Podhala
6 lat temu

A kto by chciał z duchowną osobą wchodzić w konflikt, podejrzewam że ta kobieta atakowana słowami przez niego nawet nic się nie odezwała. Ciężki jest los kobiet.

Paweł z Beskid
Paweł z Beskid
6 lat temu

Oni sami nie są święcie na ambonie pokazują przykładne osoby, a tak na prawde to nie jeden człowiek niechodzący do kościola zahowuje się lepiej jak duszpsterz. Artykuł szokujący jest.

Tomasz Darłak
Tomasz Darłak
6 lat temu

Dużo mozna by było mówić na temat księży, nawet samo to ile jest takich iż posiadają dzieci, ale oczywiście cicho sza, a tu do innych ludzi potrafią głośno powiedzieć co myślą

Ola z Wadowic
Ola z Wadowic
6 lat temu

Jak widać są różne przypadki, i wiele osób przeżywa różne historie. ale te opisane w artykule to normalnie niewiarygodne. Biedne te kobiety, a ciekawe ile podobnych pzrypadków jest jeszcze.

Roman z Poznania
Roman z Poznania
6 lat temu
Reply to  Ola z Wadowic

Ojj z pewnością wiele jest takich przypadków. Na codzień się nie myśli ale jeśli się czyta takie teksty to od razu się nasuwają różne mysli, Jak to mówią co nas nie zabije to nas wzmocni :/

lenka dworska
lenka dworska
6 lat temu

Czy takie zachowanie jest na miejscu? załąmana kobieta po utracie uptragnionego dziecka a tu takie coś z ust takiej ososby. Ale jak widać nawet ksiądz nie ma wyczucia w takich sytuacjach.

Paulina z Ursynowa
Paulina z Ursynowa
6 lat temu
Reply to  lenka dworska

Nie brakuje takich księży i osob. Ksiądz zna wiele róznych cięzkich sytuacji przeciez, nie wiem z kad taki ksiądz w ogóle się wziął. Ta kobieta przeszła z pewnością wielki koszmar, wiem coś na ten temat.

Kuba z Leska
Kuba z Leska
6 lat temu

Moja ma am też raz leżałą w szpitalu, lecz ksiądz chodził i pytał się poprostu czy ktoś coś potrzebuje a nie że wparowuje do sali z ostatnim namaszczeniem, co to miało byc w ogóle.

Olaf Kubicki
Olaf Kubicki
6 lat temu
Reply to  Kuba z Leska

ja tez jestem za tym aby księża z takimi namaszczeniami to nie wchodzili tak sobie po prostu na sale tylko jak rodzina poprosi albo sama chora. a to zachowanie to jest nie do pomyślenia.

Henryk Malicki
Henryk Malicki
6 lat temu

Takie sytuacje się niestety zdarzają i będą się zdarzać jeśli chodzi o przypadek chrztu dziecka. Ksiądz to ksiadz sądził może że przez to rodzice równiez nawrócą się i zostaną chcrezscijaninami.

Cecylia z Warmińskiego
Cecylia z Warmińskiego
6 lat temu
Reply to  Henryk Malicki

Raczej w taki sposób nic by nie wskurał aby rodzice zmienili swoją religię. No ale tak postąpi i co tu duzo gadac, nikt czasu nie zmieni. Nie znam się na tym ale nie wiem czy nie mogli by rodzice pozwać księdza.

Ola z Debna
Ola z Debna
6 lat temu

nie mieści się w głowie to co w tym artykule jest opisane, czy to naprawdę możliwe? Mieszkam w małej miejscowości ale tu to nigdy takie coś się nie wydarzyło, w miastach to mozliwe jest.

Paweł Pawelek
Paweł Pawelek
6 lat temu
Reply to  Ola z Debna

Wszystko zalezy od ludzi, jaki jest człowiek. A według mnie duchowny to tak nie powinien w żadnej sytuacji zachowywać się tak jak jest opisane w artykule. Takie czasy po prostu i tyle…..

Grażka z Lubaczowa
Grażka z Lubaczowa
6 lat temu

No można i tak postąpić… czemu by nie przecierz zdanie rodzica się nie liczy… Ksiądz trochę przegiął udzielając chrztu temu dziecku, chyba ze nie był doinformowany?

Łucja Machnik
Łucja Machnik
6 lat temu

Dokładnie mógł nie wiedzieć że rodzice nie są chrześcijanami i nie chcą ochrzcić dziecka, a tu taka fala złych słów na księdza, chciał mozliwie dobrze a wyzło jak zwykle….

Oliwka ze Szcecina
Oliwka ze Szcecina
6 lat temu
Reply to  Łucja Machnik

Może wiedział a może i nie wiedział, a może dziecko było w złym stanie, groziła mu śmierć a w takich przypadkach nie liczy się nic, tylko chrzczą dziecko, znam takich przypadków parę.

Dawid z Opola
Dawid z Opola
6 lat temu

Zazwyczaj na salach w szpitalu nie spotyka się takiego zachowania ze strony księdza, lecz jednak jak widać są i takie przypadki szkalowania matki za to ze zdecydowała się na taki czyn, dziecko było chore w końcu

Ula z Przemyśla
Ula z Przemyśla
6 lat temu
Reply to  Dawid z Opola

Nikt nie liczy się z uczuciami kobiet, wszystko co robi to tylko jej wina, ja również nie rozumiem jak tak można było postąpić :/, ta kobieta nie jest niczemu winna. Zal mi jej 🙂

Sabina Zawisza
Sabina Zawisza
6 lat temu

Nie dziwiła bym się takiego zachowania ze strony starszych kobiet, które żyja tylko czyimś życiem. Ale duszpasterz? Osoba taka która powinna wspierać, tym bardziej pacjentów w trudnych chwilach. Masakra

Fabian z Podkarpacia
Fabian z Podkarpacia
6 lat temu
Reply to  Sabina Zawisza

W mojej parafii gdzie mieszkam jest taki ksiądz co interesuje się dosłownie wszystkim. On to dopiero jak coś komuś powie to od razu w pięty wchodzi, także ten artykuł wcale mnie nie dziwi…..

Ela z Wrocławia
Ela z Wrocławia
6 lat temu

Nigdy nie wiadomo co nasz czeka zwłaszcza ze strony innych ludzi, ale ten artykul to co opisuje, to jest poprostu nie do pomyślenia. Współczuję tej mamie, ktora straciła dziecko w taki sposób 🙁

Łukasz z Wadowić
Łukasz z Wadowić
6 lat temu

No dokładnie w taki sposób straciła dziecko a komentarz ze strony księdza nie powinien w ogóle wyjśc z jego ust. Przeciez tak nie moża, za dużo sobie pozwolił używając takiego określenia.

Jacek z Lublina
Jacek z Lublina
6 lat temu

Świata i ludzi nikt nie zmieni zawsze będzie im coś nie pasować, lecz ten ksiądz chrzczący dziecko to trochę za daleko się posunął. Nie można tak robić, rodzice decydują w jaki sposób dziecko bedzie żyło.

Ewka z Gliwic
Ewka z Gliwic
6 lat temu

Niby tak jest przyjęte iż za dziecko decyduje rodzić, ale jak widac ten duszpasterz nie liczył się ze zdaniem rodziców i na własną rękę ochrzcił dziecko, a nie powinien tak postąpić.

Helena z Podkarpacia
Helena z Podkarpacia
6 lat temu

Ahh czytając ten artykuł to po prostu mas się ochotę wykrzyczeć każdemu księdzu, iż takie zachowanie to ….. brak słów. Pzrecież oni powinni błyszczeć przykładem a nie takie coś opowiadać.

Julcia z Babiej Góry
Julcia z Babiej Góry
6 lat temu

Tak tak oni błyszczą przykłade ale w szkołach kiedy uczą dizeci jak być dobrym człowiekiem. Takie zachowanie to przekracza wszelkie granice. Nie rozumiem jego zahowania….

Jowita z Wrocławia
Jowita z Wrocławia
6 lat temu

Moja koleżanka równiez musiała problem z płodem, lekarz jej powiedział ze lepiej będzie wywolac przedwczesny poród, gdyż dziecko nie miało szans na wyleczenie, co zrobić takie pzrypadki się zdarzają i to nie jest niczyja wina

Dorota Wilaszek
Dorota Wilaszek
6 lat temu

Dokładnie a ksiądz powienien się troszkę pohamować z takimi wyrażeniami w kierunku matki która straciła dziecko. czy on w ogóle wie co ona wówczas czuła? raczej nie a jego słowa na pewno zabolaly ja

Natalia z Białego Stoku
Natalia z Białego Stoku
6 lat temu

Szkoda słów na takie zachowanie, jakby zwykły człowiek tak komuś powiedział i byo by to udostępnione w mediach, to pewnie od razu na ambonie kaznie z tego by zrobili

Agnieszka
Agnieszka
6 lat temu

Osobiście mam mieszane myśli gdy pomyślę o księdzu pojawiającym się w szpitalu. Nie wiem dlaczego, ale zawsze kojarzy mi się ten fakt z ostatnim namaszczeniem i śmiercią.

Dorota
Dorota
6 lat temu

Według mnie ksiądz może przychodzić, ale nie w przypadku, kiedy pacjenci sobie tego nie życzą. W żadnym przypadku nie ma prawa chrzcić dziecka, gdy rodzice tego nie chcą, nie może również obrażać ludzi. To jest niedopuszczalne. Nie mogą się panoszyć…