Fizjoterapia jako doraźna pomoc

Fizjoterapia jako doraźna pomoc

Warto przeczytać

Fizjoterapia polega na utrzymywaniu, rozwijaniu i przywracaniu utraconych zdolności ruchowych u człowieka. Przynosi ulgę w bólu i wpiera prawidłowe funkcjonowanie w codziennych sprawach. Bardzo ważne jest, aby do odpowiednich ćwiczeń dobrać odpowiedniego i wykwalifikowanego fizjoterapeutę, któremu można zaufać i powierzyć nasze zdrowie.

Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapia Lębork, którą prowadzi profesjonalny fizjoterapeuta Michał Laskowski zajmuje się daną dziedziną medycyny, która z biegiem lat wydaje się być konieczna. Kiedyś zawód fizjoterapeuty nie był tak spostrzegany jak teraz. Dzisiaj, jak słyszymy o fizjoterapeutach mamy na myśli wysoko wykwalifikowanych i dyplomowanych pracowników, którzy prowadzą swoje prywatne gabinety lekarskie i po wielu latach doświadczenia pomagają ludziom, aby samodzielnie, przy ich pomocy, wyciągnąć ich z problemów zdrowotnych. Do fizjoterapeuty zgłaszają się ludzie cierpiący na problemy fizyczne wynikające z urazów, kontuzji sportowych, chorób wrodzonych, schorzeń nabytych lub procesu starzenia. Dzięki wykwalifikowanej wiedzy rehabilitanta, jego znajomości ciała i reagowania na niektóre bodźce, jesteśmy w stanie im zaufać, ponieważ robią wszystko, aby poprawić naszą sytuację zdrowotną. Działania podejmowane przez fizjoterapeutę mają na celu pozytywne wywołanie reakcji organizmu, aby uruchomić niektóre bodźce u człowieka w celu polepszenia stanu. Natomiast taka właściwa reakcja wiąże się z efektywnym procesem leczniczym, np.: zmniejszeniem dolegliwości bólowych, minimalizowanie obrzęków, zwiększaniem zakresów ruchu. Nadto warto zaznaczyć, że fizjoterapeuta pracuje z człowiekiem psychicznie jak i fizycznie, z jego ciałem, a w zasadzie w jego uszkodzoną częścią – kończyną, kręgosłupem, stawem czy tkanką wewnętrzną.

Warto zaznaczyć, iż oprócz ciągle kontynuowanej fizjoterapii, najważniejsza jest pierwsza wizyta. Rozpoczyna się od zebrania wywiadu od pacjenta, gdzie dokonywana jest analiza przebytych urazów, wypadków, toku leczenia, wykonywanych ćwiczeń i badań takich jak RTG, MRI czy TK.

Na jakich technikach pracuje fizjoterapeuta Michał Laskowski?

Fizjoterapia Lębork pracuje m.in. na technikach takich jak: terapia wisceralna – czyli technika poprawiająca pracę narządów wewnętrznych, technika chiropraktyczna – czyli badanie i analiza ruchowości segmentów kręgosłupa, poprawa zakresu ruchu i funkcji układu nerwowego, terapia stawów żuchwowych (inaczej bruksizm) – czyli praca polegająca na kościach czaszki, poprawa funkcji stawów żuchwowych i na wielu innych technikach. Dlatego w momencie wyboru fizjoterapeuty warto wybrać akurat Michała Laskowskiego.

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments