Ile kosztuje konsolidacja chwilówek?

Ile kosztuje konsolidacja chwilówek?

Warto przeczytać

Chwilówki zaciąga się szybko i nie trzeba spełniać wielu wymagań, by cieszyć się z wypłaty pożądanej kwoty bezpośrednio na wskazane konto bankowe. Jednak zawsze klient musi mieć na uwadze to, że pożyczkę trzeba spłacić w terminie wskazanym w umowie. Sposobem na wydłużenie owych terminów może być konsolidacja chwilówek. Ile trzeba zapłacić za skorzystanie z takiego rozwiązania?

Czym jest konsolidacja?

Przez pojęcie konsolidacji należy rozumieć rozwiązanie finansowe, które pozwala na połączenie ze sobą kilku różnych zobowiązań, w jedno większe. Zarówno banki, jak i firmy pozabankowe są w stanie zaoferować klientom skonsolidowanie ich wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Warto podkreślić przy tym, że konsolidacja bankowa dokonywana jest w ramach gotówkowego lub hipotecznego kredytu konsolidacyjnego. Przy ustanowieniu hipoteki na nieruchomości mieszkalnej na rzecz banku klient ma szansę na uzyskanie kredytu na preferencyjnych warunkach, ponieważ instytucja ta zyskuje solidne zabezpieczenie jego spłaty.

Nie wszystkie banki są skłonne do konsolidacji chwilówek. Jeśli jednak jest ona włączona do zakresu kredytu konsolidacyjnego, to ważne jest, by podobnie jak i inne zobowiązania, nie była przeterminowana. Banki nie obejmują konsolidacją wymagalnych już zobowiązań, czyli długów. W takim przypadku pozostaje skorzystanie z oferty na pozabankową pożyczkę konsolidacyjną.

Zalety konsolidacji chwilówek

Dzięki konsolidacji chwilówek można je szybko, jednorazowo spłacić i w ten sposób pozbyć się niejednokrotnie dosyć drogiego zobowiązania. Kredyt bankowy konsolidacyjny może pomóc wydłużyć okres kredytowania i zamienić jednorazową spłatę chwilówek na ratalną, łatwiejszą do udźwignięcia dla klienta.

Konsolidacja czasem pozwala także i na to, by wraz ze środkami finansowymi, które przeznaczone będą na spłatę innych, wcześniej zaciągniętych zobowiązań uzyskać dodatkowe środki finansowe do dowolnego użycia.

Koszty związane z konsolidacją chwilówek

Zanim klient podpisze umowę o kredyt konsolidacyjny czy pożyczkę konsolidacyjną, powinien dokładnie zapoznać się z kosztami, jakie będzie musiał ponieść przy konsolidacji chwilówek. Banki i firmy pożyczkowe naliczą prowizję za przystąpienie do takiego zobowiązania, a ono samo będzie oprocentowane według ustalonej stopy. Jeśli konieczne będzie ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia spłaty, np. hipoteki, to będzie to kolejny koszt, jaki poniesie kredytobiorca przy konsolidacji chwilówek i kredytów. Warto przeliczyć sobie, czy opłaty te nie są zbyt wysokie i czy klient jest w stanie je zaakceptować.

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments