Jewgienij Prigożyn – oskarżony. Kiedyś sprzedawca jedzenia i restaurator, teraz człowiek do zadań specjalnych.

Wiadomości

Jak można się przekonać oszukiwanie USA. w tym mieszanie się w wybory – nie jest bezkarne. Oskarżenie usłyszało 13 osób, w tym Jewgienij Prigożyn, jak podaje „Washington Post”człowiek od brudnej roboty prezydenta Rosji.

Jak podaje”Washington Post” scenariusze filmów szpiegowskich, w których mamy do czynienia z tajnymi agentami, działającymi na terenie wroga – może być już rzeczywistością. Nazwany przez gazetę – „człowiek od brudnej roboty prezydenta Rosji”, Jewgienij Prigożyn, wraz z innymi osobami, zostaje oskarżony o wspieranie tak zwanej petersburskiej ”farmy trolli” która stworzona została do celów propagandowych.

Poprzez tego typu działania Federacja Rosyjska, chce wywierać wpływ na użytkowników sieci, oddziaływać na ich poglądy, a nawet kierować różnymi grupami wyborców, począwszy od dziennikarzy, celebrytów, a skończywszy na naukowcach i samych politykach. Dodatkowo, umożliwiało to również zniesławianie osób, które występowały przeciwko Rosji, oraz narzucaniu takich tematów, które zwiększały wpływ rosyjskich biznesmenów.

Prigożyn, według gazety, jest zaangażowany w największych działaniach operacyjnych rozpoczętych przez Władimira Putina: wpływ na wybory prezydenta USA w roku 2016, pomoc prorosyjskim separatystom na Ukrainie, oraz militarne wspieranie sił reżimu syryjskiego. Jak określił autor artykułu w” Washington Post” rosyjski miliarder, który zaczynał jako sprzedawca na stoisku z jedzeniem, teraz określony mianem Giganta zielonych ludzików, bez wątpienia jest głównym rozgrywającym, w planach Putina. W mediach zwany jest również”kucharzem prezydenta Putina” ponieważ na początku swojej bogatej kariery, był właścicielem restauracji, której głównym klientem, w latach dzikiego rosyjskiego kapitalizmu – był przyszły prezydent. W restauracji Prigożyn oprócz Putina, gościł również wielu zagranicznych biznesmenów i przywódców.

Później pojawiły się wielomilionowe kontrakty dla wojska. Jego przeszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania, jednak jak podaje „Washington Post” był również skazany za rabunek, oraz prostytucję dziecięcą. Według gazety, wolność odzyskał w latach 90, po dziewięcioletnim pobycie w więzieniu. W poprzednim tygodniu, oskarżono go o udział w finansowaniu wojny informacyjnej przeciwko USA. Jest również powiązany z tak zwaną grupą Wagnera, wspierającą separatystów na Ukrainie i operacje w Syrii.

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments