Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Dziwnów

Zachodniopomorskie

Bardzo często spotykamy jak kierowcy, przebywając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób tenże istnieje niewłaściwy również ze powodów dobrych oraz dokładnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Barwice

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest otwartym zachowaniem, z którego trudno uciec, to czerpanie spośród niej w trakcie postoju nie jest szybko wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje zatem, że pomaga on bezpieczeństwo sztuce oraz zapewnia, że kierowca oraz ładunek trafią na znaczenie w sumy.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na targu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa raczej na odpowiedniej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego stanowiskiem jest ograniczenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zamontowane w samej obudowie łączonej z prawdy na dachu kabiny pojazdu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, używa się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest napędem elektrycznym również w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest ponad wyposażone w model, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może pracować automatycznie lub potrafimy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Drawsko Pomorskie

Z serii postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo modniejszym i dość nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w układ została wprowadzona woda. Stanowi ona odpowiednio schładzana, oraz wielką wadą tego standardu klimatyzatorów istnieje zatem, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a tylko obniżają istniejącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza zostaje zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest szczególnie intensywna, gdyż pewno on ograniczyć temperaturę powietrza istniejącą we tle pojazdu nawet o sto procent w związku do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie zarabia w chłodnym klimacie. Podobnie kiedy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią zaletą jest ograniczony pobór prądu potrzebny do prawidłowego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Drawsko Pomorskie

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments