Czego nie wolno robić w ciąży?

Szkoła rodzenia Kamień Pomorski zadzwoń 70 827 70 02

Zachodniopomorskie

Dla niektórych kobiet wielkie stanowi obecne, co można, a czego nie podczas ciąży. Na przykład picie alkoholu czy palenie papierosów jest kategorycznie zabronione. Ale co z funkcją zmianową? Albo sprzątaniem z użyciem detergentów? Ten artykuł powstał po to, żeby te kwestii rozwiać. Zapraszamy do pracy!

Szkoła rodzenia Barlinek zadzwoń 70 827 70 02

Używki w ciąży

Picie alkoholu w ciąży jest zabronione. Nie przewiduje się nawet przysłowiowej “lampki wina”. Jest rzeczywiście, ponieważ nie istnieje pewna dawka alkoholu, którą potrafi wypić ciężarna – u wszystkiej osoby wpłynie on inaczej na rozwój dziecka. Dopuszczanie “lampki wina” było świeże w latach 80. Od tamtej pory, przeprowadzono wiele doświadczeń i pokazano, że wszystka ilość alkoholu może niekorzystnie wpłynąć na dziecko.

prezenty na chrzest
prezenty na chrzest

Tylko wybrane z powikłań to: niewydolność łożyska, zgon wewnątrzmaciczny, ubytki w ośrodku nerwowym dziecka itp. Jedyny dopuszczalny napój tego gatunku to piwo bezalkoholowe 0,0%. Palić w ciąży również nie wolno. Możemy czasem usłyszeć, że rzucenie palenia z dnia na dobę jest niedobre dla dziecka. Osoby dotyczące tego gatunku historie nie posiadają nowej wiedzy – palenie powinno się rzucić od razu, ponieważ zwiększa ryzyko wad wrodzonych, poronienia, a także jest czynnikiem śmierci łóżeczkowej noworodka.
Funkcja w ciąży

Oczywiście działalność w ciąży jest dozwolona, ale obłożona pewnym restrykcjami. Podstawowa reguluje ilość pracy kobiety ciężarnej – nie chyba ona chodzić bardzo niż osiem godzin z rzędu. Ponadto co 50 min przysługuje jej przerwa 10 min. Łącznie, kobieta ciężarna pracuje więc 6h i 40 min. Wprowadzenie tego gatunku przerw wpływa między innymi na obniżenie obciążeń układu mięśniowo-szkieletowego. Tak wyglądają regulacje dotyczące pracy biurowej/w pozycji siedzącej. Oraz co z osobami, które muszą stać w sztuce? Według ustawodawcy nie mogą one zostać dłużej niż 3 godziny w toku dzienie. Ciężarne nie powinny również nosić tyle, co inne pracownice – zgodnie z informacjami mogą podnosić ¼ limitu przewidzianego dla nowych kobiet. Jakiej więc pracy kobiety ciężarne nie mogą działać? Przede wszystkim zmianowej. Zgodnie z prawem kobieta ciężarna nie może wykonywać w nocy, ponieważ chociażby w liczbach tygodniach chce stanowi ona zły wpływ na dziecko.

zobacz również Pożyczka CreditStar

Spożywanie w ciąży

W terminie ciąży można wykonywać czynności domowe i brać ogólnodostępnych środków do prania (oczywiście w miarach umysłu i zgodnie z poradami lekarza). Więcej straty niż czasy może spowodować dom pełen kurzu. Poradzić sobie z nim wolno za pomocą odkurzacza wyposażonego w dobry worek syntetyczny i filtr HEPA. Tego gatunku zestaw pomoże zatrzymać kurz także pozostałe alergeny w urządzenia, dzięki czemu odkurzanie będzie bezproblemowe i funkcjonalne. To znakomite rozwiązanie dla osób w ciąży, a i alergików. Najdoskonalszej klasie worki do odkurzacza i filtry HEPA zlokalizujesz na stronie swiat workow.
Artykuł przygotowany przez firmę Świat Worków specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.

0 0 votes
Jak oceniasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments